כירורגית פה ולסת

כירורגיה פה ולסת עוסקת בייעוץ, טיפול וביצוע ניתוחים בתחומים של חלל הפה.
במרפאה ניתן טיפול בהשתלות שיניים, הרמת סינוס, השתלת עצם בחניכיים, ציסטה בלסת.
כמו כן עקירות שיניים פשוטות ומסובכות, שיניים כלואות, ניתוחים טרום שיקומיים.

מה היא השתלת שיניים?
השתלת שיניים הינה הליך שבו ברגים מתכתיים מוחדרים דרך החניכיים אל עצם הלסת על מנת לאפשר את חיבורם של הכתרים בפה המטופל. שתלים אלה עשויים סגסוגת טיטניום, מתכת אשר העצם מקבלת וקולטת באופן טבעי מאחר והגוף או העצם אינם מזהים אותה ועל כן היא אינה נדחית על ידם, דבר המאפשר התמזגות מרבית של המתכת עם העצם אשר יוצרת בסיס חזק להרכבת הכתרים.במרבית המקרים, השתלת השיניים נחלקת לשני שלבים, בשלב הראשוני, השתלים מוחדרים לעצם הלסת. השלב השני הוא השלב השיקומי שבו מורכבים הכתרים על השתלים.

השתלת שיניים – תהליך החלמה
בעבר, נדרשה תקופת החלמה של עד חצי שנה בין ההשתלה לבין ההליך השיקומי, דהיינו, הרכבת הכתרים, אך כיום בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת, בהרבה מקרים ניתן לבצע את שני השלבים באופן מיידי. שלא כמו בעבר, ההליך הוא די פשוט ולא כרוך בתפרים, כאבים או נפיחויות.
הליך זה מתבצע במרפאה רגילה אך תחת תנאים סטריליים כחדר ניתוח. על מנת למנוע כאב וזיהום, על המטופל ליטול משככי כאבים ואנטיביוטיקה לפני תחילת ההליך. כמו כן, עובר המטופל הרדמה מקומית באזור המיועד להשתלה . עם סיום הניתוח, המטופל עובר מנוחה קצרה ולאחר מכן מקבל מהמטפל הוראות כיצד לנהוג בימים הראשונים שלאחר ההליך ומשתחרר לביתו. עם שיקום וריפוי של אזור הטיפול, השיניים החדשות הופכות לחלק אינטגראלי מפה המטופל והטיפול בהן הוא כשל טיפול בשיניים טבעיות לחלוטין הן מבחינת היגיינה, צחצוח וניקוי בחוט דנטאלי, פעולות אשר יאריכו את חייהם של השתלים והכתרים.

מי זקוק להשתלת שיניים?
לעיתים נדירות לא ניתן לבצע השתלת שיניים מסיבות רפואיות אך טיפול זה מתאים למרבית האנשים, כמובן יש צורך בייעוץ ובבדיקת התאמה אצל רופא השיניים המטפל. על הרופא להתאים למטופל את סוג השתל ואת דרך השיקום הטובה ביותר עבורו. השתלים מהווים אלטרנטיבה נהדרת לבעיות שיניים או שיניים חסרות ויעילות השיטה מוכחת בשיעורי הצלחה גבוהים במיוחד הן מבחינת תפקוד, לעיסה ודיבור והן מבחינה קוסמטית המקנה למטופל ביטחון במראה צעיר, בריא ויפה.

הרמת סינוס חדרה.

הרמת סינוס בחדרה.

כירורג פה ולסת בחדרה.

כירורג פה ולסת.

רפואת שיניים